Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak płatności cykliczne wpływają na rozwój firmy?

18 maja 2018

Bez względu na to, jaki rodzaj działalności prowadzimy, istnieje jedna, prosta i krótka droga do rozwoju firmy - znalezienie nowych źródeł przychodów w ramach istniejącej bazy klientów. Próbując zwiększyć zyski, firmy powinny zastanowić się, nie tylko, jak zdobywać nowych klientów, ale także jak lepiej wykorzystać tych, którzy już są na ich pokładzie. Dane branżowe pokazują, że pozyskiwanie nowych klientów kosztuje mniej więcej pięć do dziesięciu razy więcej, niż utrzymanie dotychczasowych klientów! Pewnym sposobem uzyskania bardziej regularnych źródeł przychodów jest przeniesienie części płatności firmy do cyklicznego modelu rozliczeniowego. Jak można wykorzystać płatności cykliczne, aby zmaksymalizować zyski firmy? 

Zwiększ przepływ gotówki
Każda firma zna problem opóźnień w płatnościach i konieczności wyegzekwowania pieniędzy od klientów. Takie sytuacje nie tylko wpływają niekorzystnie na relacje z klientami, ale również tworzą wąskie gardło w przepływach pieniężnych firmy, co utrudnia płynne działanie. Integracja powtarzającego się programu rozliczeniowego eliminuje ten problem i zapewnia, że firma zawsze otrzyma płatność na czas. Dzięki niezawodnym przepływom pieniężnym przedsiębiorstwo zyskuje lepszą kontrolę nad miesięcznymi, kwartalnymi i rocznymi przychodami.

Wzmocnij relacje z klientami
Większość klientów, którzy są lojalni wobec marki, doceni możliwość płacenia bez problemów związanych z samym procesem płatności. Zamiast otrzymywać regularne faktury za produkty lub usługi, mają możliwość płatności automatycznych, oszczędzających ich cenny czas i upraszczających proces realizacji transakcji. Ułatwiając dokonywanie płatności dla klientów, uzyskujemy także większą wydajność operacyjną. Opłaty subskrypcyjne to większa szansa na to, że klienci pozostaną z nami przez długi czas. 

Popraw wydajność
Jednym z największych kłopotów wielu firm jest ręczne przetwarzanie płatności. Oznacza ono większe ryzyko błędów, ale także nieefektywne wykorzystanie czasu, pieniędzy i zasobów. Konfigurowanie harmonogramu płatności cyklicznych umożliwia procesorowi automatyczne zarządzanie cyklem rozliczeniowym klienta. Automatyzując przetwarzanie płatności w naszej firmie, możemy skupić się na bieżących działaniach, zamiast na śledzeniu płatności od klientów. Dzięki możliwości łatwego konfigurowania spersonalizowanych częstotliwości rozliczeń, kwot płatności i dat fakturowania, odpowiednia platforma płatności cyklicznych może zapewnić naszej firmie elastyczność płatności, jakiej klienci oczekują.