Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie korzyści przynoszą klientom płatności cykliczne?

16 maja 2018

Cykliczne płatności oferują szereg ważnych korzyści sprzedawcom internetowym, w tym przede wszystkim przewidywalny przepływ gotówki. Wiedząc z góry, jakie pieniądze wpływają na ich konto, przedsiębiorcy mogą podejmować lepsze decyzje na przyszłość. Oszczędzają czas i pieniądze, nie musząc ścigać zaległych należności. Ale, w jaki sposób konsumenci korzystają z płatności cyklicznych? Poniżej przedstawiamy niektóre kluczowe korzyści, które sprzedawcy powinni promować w materiałach marketingowych. 

Mniej zaległych opłat
Wiele firm nakłada kary za opóźnione rachunki. Klienci mogą uniknąć tych niepotrzebnych opłat, konfigurując płatności cykliczne z góry. Ta korzyść jest szczególnie ważna dla osób, które często podróżują i nie zawsze mają dostęp do faktur. 

Większa wygoda
Dzięki automatycznemu dokonywaniu cyklicznych płatności, klienci nie muszą już logować się na swoje konta w każdym cyklu rozliczeniowym. Po skonfigurowaniu płatności cyklicznych mogą skupić się na innych, ważniejszych rzeczach. To bezproblemowe, nieuciążliwe rozwiązanie jest szczególnie użyteczne w przypadku usług opartych na subskrypcji np. członkostwa w sieci telewizji kablowej czy na siłowniach. 

Troska o środowisko naturalne
Koncentrowanie się na kwestiach środowiskowych, takich jak zmiana klimatu i globalne ocieplenie to dosyć popularna tendencja. Sprzedawcy mogą odwołać się do ekologicznej wrażliwości swoich klientów, oferując opcje płatności elektronicznych, które nie wymagają papierowych faktur ani paragonów. Dzięki cyklicznym rozliczeniom wszystkie transakcje odbywają się cyfrowo i bez negatywnego wpływu na środowisko. 

Lepsze zarządzanie wydatkami
W przypadku większych zakupów klienci mogą nie mieć wystarczającej ilości pieniędzy na swoich kontach bankowych, aby kupić określone produkty i usługi. Jednak dzięki powtarzającym się płatnościom są oni w stanie rozłożyć duże koszty na kilka cykli rozliczeniowych. Mogą sprawniej zarządzać swoimi wydatkami. 

Szybsze płatności
Elektroniczne i cykliczne płatności umożliwiają konsumentom szybsze przesyłanie pieniędzy. Jest to dla nich oczywista korzyść. Podczas korzystania z tradycyjnych form płatności, często występuje opóźnienie między momentem wysłania przelewu, a pomyślnym sfinalizowaniem transakcji. To opóźnienie w przetwarzaniu utrudnia konsumentom orientację, ile pieniędzy naprawdę znajduje się na ich rachunkach bankowych. Natomiast cykliczne płatności są automatyczne i natychmiastowe. Klienci dokładnie wiedzą, ile pieniędzy znajduje się na ich kontach.