Trwa ładowanie proszę czekać ...

Obsługa płatności internetowym za pomocą panelu Dotpay

23 grudnia 2018

Obsługa i zarządzanie płatnościami w sklepie internetowym to kluczowa kwestia dla każdego właściciela e-biznesu. Sprzedawcy korzystają w tym zakresie z wygodnych narzędzi dostarczanych przez operatorów płatności bezgotówkowych. Dobry system zarządzania płatnościami to niezastąpiona pomoc dla wszystkich właścicieli sklepów internetowych, a przy okazji duża wygoda dla kupujących.

Klienci e-sklepów oczekują bezpiecznych płatności, które będą zarówno szybkie, jak i łatwe w obsłudze. Jednym z takich systemów jest Dotpay, będący liderem w branży płatności dla e-biznesu. Korzystanie z Dotpay jest bardzo łatwe i intuicyjne, zarówno od strony kupującego, jak i sprzedawcy.

System obsługiwany przez Dotpay umożliwia sprzedającym intuicyjne zarządzanie płatnościami. Kupujący mogą korzystać z wygodnych płatności kartą lub z szybkich przelewów Pay-By-Link. To właśnie te metody są najczęściej wybieranymi sposobami płacenia za zakupy w sieci. Dzięki zapewnieniu klientom możliwości wyboru, sprzedawca może liczyć na przeprowadzenie większej ilości transakcji, a tym samym na wyższy zysk ze sprzedaży. Użycie systemu Dotpay pozwala na zminimalizowanie liczby porzuconych koszyków i tym samym zrealizowanie większej ilości zamówień.

Obsługa systemu płatności Dotpay odbywa się za pośrednictwem panelu administracyjnego. Po zalogowaniu do panelu, właściciel e-sklepu może swobodnie zarządzać wszystkimi transakcjami wykonywanymi w jego sklepie. Narzędzie jest doskonałym usprawnieniem pracy w przypadku prowadzenia kilku kanałów sprzedaży, którymi można zarządzać za pomocą jednego panelu. Zarządzanie kilkoma sklepami w jednym miejscu to bardzo komfortowe rozwiązanie dla wszystkich pracujących w e-handlu.

Dzięki zarządzaniu wszystkimi sklepami za pośrednictwem jednego panelu, sprzedawca może szybko odnaleźć płatność pochodzącą od danego klienta – niezależnie od tego, w którym sklepie zostało złożone zamówienie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na czynności związane z dalszym rozwojem e-biznesu.

Szybkie wyszukiwanie transakcji to jednak nie wszystko. Oprócz tego właściciel ma możliwość swobodnego zmieniania ustawień każdego ze swoich e-sklepów z poziomu tego samego panelu. Dzięki systemowi Dotpay, właściciel może w dogodny sposób pobierać raporty sprzedaży (zarówno w zakresie importowania, jak i eksportowania danych), zlecać zwroty i wypłaty, generować tzw. linki płatnicze oraz szybko weryfikować wszystkie logi systemowe. W panelu administracyjnym można sprawdzać stan wszystkich zamówień i weryfikować płatności. Z poziomu panelu administracyjnego można również wysyłać faktury i umowy bezpośrednio na adres mailowy kontrahenta. System Dotpay jest także nieocenioną pomocą przy wykonywany wszelkich analiz finansowych związanych z funkcjonowaniem e-sklepu. Obsługa płatności i księgowość z systemem Dotpay jest zatem bardzo przystępna i z pewnością stanowi usprawnienie funkcjonowania każdego e-sklepu.

Aby zintegrować system Dotpay ze sklepem internetowym, należy użyć odpowiedniej wtyczki. Proces instalacji jest bardzo prosty. Zaraz po zainstalowaniu sprzedawca otrzymuje pełny dostęp do panelu administracyjnego. Od tej chwili obsługa wszystkich płatności znajduje się w jednym miejscu. Sprzedawca może dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu, który poświęcał do tej pory na przełączanie się pomiędzy panelami poszczególnych e-sklepów. Właściciel może skupić się zatem na tym, co najważniejsze – czyli na planowaniu dalszej strategii powiększania zysków.