Trwa ładowanie proszę czekać ...

Obsługa płatności w sklepie internetowym - opcje płatności

27 grudnia 2018

W dzisiejszych czasach coraz częściej wybieramy robienie zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych. To znaczna oszczędność czasu, a niekiedy i pieniędzy. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, dlatego szkoda nam czasu na czekanie w kolejkach do kas. Zakupy w sieci są znacznie wygodniejsze. Gdy wybierzemy opcję dostawy pod wybrany adres, zakupy zostaną dostarczone bezpośrednio pod nasze drzwi. Nie musimy dźwigać po schodach ciężkich siatek ani martwić się, czy zakupy zmieszczą się w bagażniku. Dzięki coraz nowocześniejszym systemom realizacji zamówień, zamówienie może być do nas dostarczone już tego samego dnia.

Prowadzenie e-sklepu to atrakcyjny pomysł na biznes. Powstają coraz więcej sklepów internetowych, a sprzedawcy oferują towary najwyższej jakości. Wybór w e-sklepach jest przeogromny. Wiele z nas decyduje się na uruchomienie własnego sklepu internetowego. E-handel wprowadzają do swojej działalności zarówno właściciele już funkcjonujących sklepów stacjonarnych, pragnący zdobyć jeszcze większą liczbę klientów, jak i osoby stawiające pierwsze kroki w handlu.

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z prowadzeniem sklepu internetowego jest wybór opcji płatności. Sprzedawcy udostępniają klientom możliwość opłacenia zamówienia wieloma kanałami transakcyjnymi. To ważne, ponieważ klienci są pod tym względem bardzo wymagający. Im więcej możliwości wyboru sposobu płatności i im prostsze działanie, tym większe prawdopodobieństwo zainteresowania klienta ofertą e-sklepu. Innymi słowy, równie ważne co szeroki asortyment sklepu internetowego jest zapewnienie kupującym możliwość wygodnych i bezpiecznych płatności. Jakie mamy w tym zakresie możliwości?

Jako właściciele sklepów internetowych powinniśmy umożliwić kupującym korzystanie z nowoczesnych i szybkich kanałów płatności. Pozwoli to na powstawanie mniejszej ilości tak zwanych porzuconych koszyków, czyli rezygnacji z doprowadzenia transakcji do końca na różnych etapach składania zamówienia. Oferowane sposoby płatności powinny być proste, intuicyjne i szybkie. Kluczowe znaczenie ma także bezpieczeństwo użytkowników – między innymi ochrona wszelkich danych osobowych i finansowych podawanych w trakcie składania zamówienia.

Współcześni klienci e-sklepów najchętniej wybierają opcję szybkich płatności elektronicznych. Właściciele sklepów internetowych mogą w tym zakresie skorzystać między innymi z usług oferowanych przez firmę Dotpay. Serwis Dotpay jest operatorem transakcji bezgotówkowych umożliwiającym realizowanie szybkich płatności za pośrednictwem Internetu. Serwis zyskał uznanie zarówno polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców. Obecnie umożliwia dokonywanie błyskawicznych płatności elektronicznych w oparciu o maksymalnie uproszczony model operacji płatniczych.

Klienci sklepów internetowych najczęściej wybierają opcję płatności Pay-By-Link, czyli szybkiego przelewu elektronicznego. Aby udostępnić taki kanał płatności w sklepie internetowym, właściciel musi podpisać umowę z firmą Dotpay. W tym celu należy zgłosić chęć skorzystania z usługi wypełniając specjalny formularz rejestracyjny. Po weryfikacji zgłoszenia należy w ciągu 24h przesłać standardowe dokumenty, które są wymagane przez organizacje zajmujące się płatnościami. Następuje szybka weryfikacja dokumentów, po czym sprzedający otrzymuje gotową umowę drogą elektroniczną. Należy ją wydrukować i odesłać na adres firmy Dotpay. Po przyjęciu dokumentów, właściciel e-sklepu otrzymuje dane do logowania w systemie i tym samym może zacząć korzystanie z serwisu.