Trwa ładowanie proszę czekać ...

Visa Checkout – innowacyjny system płatności online

14 października 2018

System Visa Checkout jest dostępny w Polsce od 2017 roku i od chwili pojawienia się w naszym kraju dynamicznie się rozwija, dołączają do niego kolejne sklepy. Ta metoda płatności jest też wspierana przez Dotpay – lidera wśród firm zajmujących się płatnościami internetowymi. Na czym polega i dlaczego jest to usługa uważana za innowacyjną?
Visa Checkout wpisuje się w nurt błyskawicznych płatności określanych często mianem „one click”, czyli jednym kliknięciem. Tym razem jednak ta forma błyskawicznego finalizowania transakcji dostępna jest dla posiadaczy kart kredytowych. Do tej pory, aby zapłacić przez internet kartą kredytową, należało wypełnić formularz, wpisując imię i nazwisko posiadacza karty, jej numer, datę ważności oraz kod autoryzujący, a następnie – w zależności od wymogów danego banku – często jeszcze zatwierdzić całość kodem przesłanym na telefon przez bank. Dziś to zdecydowanie za skomplikowana i zbyt czasochłonna forma płatności – współcześni klienci chcą płacić szybciej.

Visa Checkout pozwala na podanie tych danych tylko raz – gdy rejestrujemy się w usłudze. Następnie wystarczy tylko podanie nazwy użytkownika i hasła, by transakcja została sfinalizowana. Co ważne, w systemie Visa Checkout zapisujemy także domyślny adres dostawy, co dodatkowo skraca czas potrzebny na dokonanie zakupów przez internet. 
Warto też podkreślić, że usługa ta jest bezpłatna, to znaczy klient nie płaci żadnej prowizji z tytułu wyboru tej formy płatności. Ma też szerokie zastosowanie dla różnego typu kart: kredytowych, debetowych oraz przedpłaconych. Zaletą tej usługi jest też fakt, że jest ona dostępna dla różnego typu urządzeń, zarówno komputerów stacjonarnych, jak i sprzętów mobilnych, takich jak laptopy, tablety czy smartfony. To oznacza, że osoby korzystające z Visa Checkout mogą cieszyć się maksymalną elastycznością w zakupach internetowych. 

Na uwagę zasługuje też aspekt bezpieczeństwa transakcji prowadzonych w tym systemie. Płatności z Visa Checkout są chronione wielostopniowym systemem zabezpieczeń, dzięki czemu nie musimy obawiać się przejęcia danych naszej karty. Klienci Visa Checkout mogą też korzystać z usługi chargeback, czyli gwarancji zwrotu pieniędzy przez bank, gdyby towar nie został dostarczony lub okazał się niezgodny z zamówieniem. Do tej pory usługa ta funkcjonowała tylko podczas tradycyjnych płatności kartami. 

Wszystko to sprawia, że Visa Checkout ma szansę stać się jednym z najpopularniejszych systemów szybkich płatności online.