Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zakupy ratalne online szansą na zdobycie nowych klientów

7 grudnia 2017

Nie każdy konsument jest w stanie wydać jednorazowo dużą kwotę na zakupy. Tymczasem istnieją produkty, wymagające sporej inwestycji, z których nie chcemy rezygnować. Stąd ogromna popularność sprzedaży ratalnej. Okazuje się jednak, że raty nie są domeną jedynie sklepów stacjonarnych. Oferuje je coraz więcej sprzedawców online. Nie brakuje chętnych na skorzystanie z tej wygodnej i bezpiecznej opcji. 
 
Dlaczego sklepy online umożliwiają zakupy na raty?
Opcja zakupów ratalnych to dla e-sklepów z jednej strony szansa na wzbogacenie swojej oferty i wyprzedzenie konkurencji, która nie wdrożyła jeszcze sprzedaży ratalnej. Z drugiej strony raty w sklepie online przyciągają nowych klientów, którzy trafiają do sklepu zainteresowani właśnie tą opcją, a zostają w nim na dłużej, jako stali klienci. Z pewnością umożliwienie zakupów ratalnych to dla sklepów internetowych dobra droga do wzrostu obrotów.
 
Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie sprzedaży ratalnej. Jeżeli sklep wybierze znanego i sprawdzonego partnera np. polskiego operatora płatności online, firmę Dotpay, tym samym uwiarygodnia swoją działalność. Staje się w oczach klientów godny zaufania i bardziej nowoczesny. Rośnie jego prestiż. Sprzedaż ratalną warto, zatem wprowadzić również z powodów wizerunkowych.
 
Dlaczego klienci lubią kupować na raty w Internecie?
Liczba konsumentów zainteresowanych zakupami ratalnymi w sieci rośnie. Wydaje się, że w przyszłości będzie ich przybywać jeszcze więcej. Skąd tak duże zainteresowanie e-ratami? Nie da się ukryć, że e-klienci są bardzo wygodni, cenią łatwość zakupów i ich szybkość. Wybierając e-raty nie muszą zgłaszać się do stacjonarnych sklepów osobiście. W przypadku internetowej sprzedaży ratalnej wszystkie formalności można załatwić zdalnie, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. 
 
Jak funkcjonują systemy ratalne Dotpay?
Raty online to po prostu jeszcze jedna z form płatności internetowych. Klienci sklepu internetowego, którzy decydują się na tę formę zakupów występują do banku z wnioskiem kredytowym. Większość osób wyobraża sobie zapewne dziesiątki formalności, które trzeba przy okazji załatwić. Nic bardziej mylnego! Po wybraniu opcji e-rat klienci uzyskują dostęp do formularza wniosku kredytowego. Jego wypełnienie jest bardzo proste i zajmuje kilka chwil. Po zatwierdzeniu wniosku, trafia on do banku. Pozytywna weryfikacja oznacza natychmiastowe przelanie środków za zakupiony produkt przez Dotpay. W systemach ratalnych Dotpay wysokość pożyczki może wynosić od 300 zł do 20 000 zł. Natomiast okres kredytowy, a co za tym idzie liczba lat, jest ustalana przez klienta i wynosi od 3 miesięcy do 3 lat.