Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego kupowanie w sieci jest tak popularne?

24 kwietnia 2017

Popularność zakupów internetowych nieustannie rośnie, a e-handel rozwija się u nas w tempie błyskawicznym. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego kupowanie w sieci jest tak popularne. Bo powodów jest co najmniej kilka. Postaramy się wymienić najważniejsze z nich.

Szeroki wybór produktów
W sklepach internetowych kupimy dziś praktycznie wszystko. Od produktów spożywczych, przez książki i płyty, po sprzęt elektroniczny. Coraz więcej sklepów internetowych proponuje swoim klientom wyspecjalizowane grupy produktów. Nie brakuje sklepów z żywnością ekologiczną, akcesoriami i karmami dla zwierząt czy biżuterią handmade. Siadając przed ekranem komputera mamy dostęp do asortymentu rozmaitych sklepów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Możemy śmiało porównywać oferty i bez trudu wybierać te najbardziej interesujące i najkorzystniejsze.

Niskie ceny
Niskie ceny to kolejny argument przemawiający za zakupami online. Prowadzenie sklepu internetowego nie wymaga tak dużych nakładów finansowych, jak tradycyjna sprzedaż w sklepie stacjonarnym. Odpadają np. koszty związane z wynajmowaniem powierzchni sklepowej czy zatrudnianiem pracowników. W związku z tym sprzedawcy internetowi są w stanie zaoferować swoim klientom towar po znacznie niższych cenach, niż ich stacjonarni konkurenci. Do tego dochodzą liczne rabaty, promocje, upusty. Nic nie przyciąga klientów bardziej, niż atrakcje cenowe.

Komfort zakupów
Wyobraźmy sobie długi, męczący dzień, po którym musimy jeszcze biec do zatłoczonego supermarketu z długą listą zakupów do zrobienia. A tam oczywiście maraton między sklepowymi półkami, kolejki do kas, a potem taszczenie toreb z zakupami do samochodu. W porównaniu z taką wizją zakupy w sieci to drobnostka. Włączamy komputer, zaopatrujemy się w kubek ulubionej kawy lub herbaty i za pomocą paru kliknięć w wirtualnym koszyku lądują wszelkie potrzebne nam produkty. Proces zakupów w sklepie internetowym jest niezwykle prosty. Odpowiednia platforma zakupowa prowadzi klienta niemal „za rękę” przez wszystkie etapy wirtualnych zakupów. Możemy wybrać dogodną dla siebie formę płatności oraz dostawy. Towar dostarcza nam pod same drzwi listonosz albo kurier. Zakupy online pomagają, zatem zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale i czasu, tak cennego w dzisiejszym zabieganym świecie.

Coraz więcej nowych możliwości
Sprzedawcy internetowi liczą się z ogromną konkurencją. Dążą, więc do tego, aby zaproponować potencjalnym klientom zupełnie nowe rozwiązania i technologiczne możliwości. Nie stanowi obecnie żadnego problemu zrobienie zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Strony e-sklepów wykazują coraz większą responsywność, czyli zdolność przystosowania się do różnych urządzeń. Właściciele e-sklepów zapewniają rozmaite metody płatności. Szybkie e-płatności czy możliwość zapłaty kartą to już standard w każdym sklepie internetowym.